پرسش: نحوه ارسال مقاله:

 

پاسخ:

 

ابتدا مقاله طبق راهنمای تهیه مقالات نشریه به زراعی کشاورزی موجود در سایت تنظیم شده باشد. مقالاتی که طبق فرمت نباشد، برای داوری ارسال نمی گردد.

 

 از تاریخ 1/2/91 مقالات در سایت نشریه به زراعی کشاورزی به صورت آن لاین (Online Submission) پذیرش می گردد. لذا از ارسال نسخه چاپی خودداری فرمایید.

 

      

 

جهت ارسال مقاله به نکات زیر دقت فرمایید:

 

 

 

 1 – در سمت راست صفحه روی گزینه "ثبت نام نویسنده" کلیک کنید. پس از تکمیل اطلاعات و دریافت شناسه کاربری و کلمه عبور، می توانید مقاله را ارسال نمایید. لازم به ذکر است با یک بار ثبت نام در پایگاه نشریات، نویسنده می تواند برای تمامی نشریات موجود در پایگاه نشریات الکترونیکی دانشگاه تهران مقاله ارسال کند و تنها یک بار عضویت در سایت اکتفا می کند.

 

 2 – جهت ارسال مقاله، شناسه کاربری و کلمه عبور مورد نیاز می باشد. لذا در حفظ ایمیل ارسالی سامانه کوشا باشد. شناسه کاربری ایمیل نویسنده می باشد. چنانچه کلمه عبور را فراموش کرده اید، روی گزینه "ارسال مقاله/ ورود" در سمت راست صفحه کلیک کنید. سپس گزینه "نمی توانم وارد سامانه شوم" را انتخاب کنید. ایمیل را تایپ کرده و گزینه تغییر کلمه عبور را انتخاب کنید. ایمیلی جهت فعال سازی از طرف سیستم ارسال می گردد. پس از کلیک بر روی لینک فعال سازی، کلمه عبور جدید به پست الکترونیک شما ارسال خواهد شد.

 

 3 – جهت ارسال مقاله روی گزینه "ارسال مقاله/ ورود" کلیک کنید و مقاله را به صورت یک فایل (Word2003 و یا 2007) به عنوان فایل اصلی و فرم تعهد تکمیل شده را به عنوان فایل ضمیمه بارگذاری نمایید. از بارگذاری اشکال و جداول به صورت فایل جداگانه و فایل های اضافی خودداری فرمایید. لازم به ذکر است سیستم در حال حاضر فایل Word2010 را نمی پذیرد. همچنین سیستم به طور خودکار فایل Word ارسالی را به فایل Pdf تبدیل می نماید. پس فایل را تنها به فرمت Word بارگذاری فرمایید. نام فایل اصلی عنوان انگلیسی مقاله باشد و نام و مشخصات نویسنده و یا نشریه در عنوان تایپ نشود. چنانچه بارگذاری دقیق و کامل انجام شود، مقاله در قسمت مقالات در دست بررسی (در سمت راست صفحه کاربر) قرار خواهد گرفت. در غیر این صورت، مقاله در بخش مقالات ناتمام قرار می گیرد و قابل رویت در کارتابل کارشناس جهت بازبینی اولیه نخواهد بود.

 

4 - مقاله پس از ارسال توسط نویسنده، ابتدا برای کارشناس نشریه جهت بازبینی اولیه ارسال خواهد شد. تنظیم مقاله طبق فرمت موجود در سایت و همچنین مطالعه بخش پرسش های متداول جهت رفع اشکالات احتمالی، به عهده نویسنده مسئول مکاتبات است. لذا حتما پیش از ارسال مقاله، فایل راهنمای تهیه مقاله موجود در سایت را دقیق مطالعه نموده و موارد ذکر شده در صفحه پرسش های متداول را کامل رعایت نمایید. دانلود یکی از مقالات به چاپ رسیده در سایت می تواند جهت الگو به نویسنده کمک کند، در حالی که در مقاله ارسالی جهت داوری نام نویسندگان ، مشخصات و همچنین بخش تشکر و قدردانی نباید درج گردد. به غیر از موارد ذکر شده تمامی موارد باید مانند مقالات موجود در سایت چک شود.

 

5 – جهت پی گیری مقاله روی گزینه "تاریخچه" کلیک کنید و از مراحل مختلف پرونده مطلع شوید. مقاله پس از بازبینی اولیه و تأیید کارشناس، برای سردبیر نشریه ارسال خواهد شد. سپس برای یکی از دبیران جهت تایید و تعیین داور ارسال می گردد. تمامی مراحل از طریق گزینه "تاریخچه" در بخش عملیات - جعبه مقالات - قابل رویت می باشد.

 

 

 

 پرسش: در صورتی که نویسنده از تخصیص عنوان مقاله در مجله مربوطه اطمینان ندارد ...

 

پاسخ: حتما قبل از ارسال مقاله، عنوان مقاله را به سردبیر نشریه ایمیل نماید و پس از تایید سردبیر، نسبت به ارسال مقاله اقدام نمایند.

 

kvahdati@ut.ac.ir

 

 

 

 پرسش: مجله در سال چند نسخه منتشر می گردد؟

 

پاسخ: مجلات پردیس به صورت دوفصلنامه در سال، در بهار و پاییز منتشر می‌گردد.

 

 

 

 پرسش: آیا یادداشت علمی و یا مقاله کوتاه پذیرفته می شود؟

 

پاسخ: خیر

 

 

 

 پرسش: آیا نویسنده(گان) باید هزینه ای جهت داوری و یا چاپ مقاله پرداخت نمایند؟

 

پاسخ: خیر

 

 

 

اشکالات متداول در مقالات ارسالی:

 


نام فایل اصلی مقاله (Word)، نام نویسنده و یا مشخصات آنها درج می شود. عنوان مقاله تنها عنوان انگلیسی مقاله باشد.


نویسنده از راهنمای تهیه مقالات قدیم استفاده می کنند که قابل قبول نیست. راهنمای تهیه مقالات در سایت در دسترس می باشد.


فایل های ارسالی بیش از 2 فایل است و چند بار به صورت Word و Pdf بارگذاری می گردد که در این صورت قابل پذیرش نیست.


نویسنده به اشتباه مقاله را چند بار بارگذاری می کند و یک مقاله با کدهای متفاوت در سایت قابل دسترسی است که قابل قبول نیست. تنها یک بار باید مقاله را بارگذاری کنند. در صورت بروز اشتباه، برای کلیه مقالات موجود باید اعلام انصراف کنند.


اشکال خوانا نیستند و یا جداول طبق فرمت تهیه نشده اند. اشکال و جدول های مقاله باید طبق فرمت نشریه آماده شود و واضح باشد تا در نسخه چاپی و همچنین چاپ الکترونیکی (فرمت Pdf) قابل مشاهده و واضح باشد.

 

در متن مقاله در اکثر موارد، نحوه رفرنس دهی طبق راهنمای تهیه مقالات نیست. دانلود یکی از مقالات منتشر شده موجود در سایت می تواند جهت الگو مفید باشد.

 

 

 

در صورت داشتن هر گونه سوال، به آدرس پست الکترونیک نشریه ایمیل ارسال نمایید و یا روزهای چهارشنبه هر هفته با تلفن نشریه تماس حاصل فرمایید. خواهشمند است از ارسال ایمیل جهت پی گیری به سردبیر و یا اعضای هیات تحریریه نشریه، پی گیری حضوری یا از طریق اساتید و دانشجویان محترم پردیس جدا خودداری فرمایید.